کاسرول سوسیس و لوبیا قرمز

برای تهیه کاسرول سوسیس و لوبیا قرمز از سوسیس کوکتل دودی پاکدام پارس استفاده می کنیم

همانطور که وعده داده بودیم بخش خوراکهای سوسیس و کالباس به تدریج با انواع خوراکهای جدید و خوش طعم تکمیل خواهد شد. امروز هم تصمیم گرفتیم غذای جدیدی به نام کاسرول سوسیس و لوبیا قرمز را به شما آموزش دهیم. این غذا در کنار طعم فوق العاده ظاهر بسیار جذاب و هوس برانگیزی دارد، در عین حال به دلیل استفاده از انواع سبزیجات و آنتی اکسیدان هایی نظیر سیر و گوجه، خوراکی کامل و سالم به شمار می آید. سعی کرده ایم تا به کمک ادویه ها و افزودن مواد خوراکی گوناگون، سالم و کامل به وعده های غذایی، ضمن تنوع بخشیدن به دایره نسبتا محدود خوراکهایمان، از تجربیات جدید و دلچسب غافل نشویم.

اطلاعات تغذیه ای در هر وعده

     کالری: 519
     چربی: 33.8 گرم
     چربی اشباع شده: 11.7 گرم
     پروتئین: 24.5 گرم
     کربوهیدرات: 25.9 گرم
     نشاسته: 11.7 گرم
     فیبر: 5.2 گرم
     نمک: 2.9 میلی گرم

  • مقدار غذا برای 6 نفر
  • زمان آماده سازی: 75 دقیقه

مواد لازم

روغن زیتون ترجیحا خالص: 2 قاشق سوپخوری

پیاز درشت خرد شده: 1 عدد

دو عدد کرفس متوسط خرد شده

فلفل دلمه زرد متوسط خرد شده 1 عدد

فلفل دلمه قرمز متوسط خرد شده 1 عدد

3 حبه سیر درشت ریز شده

800 گرم سوسیس کوکتل مخصوص دودی

یک و نیم قاشق سوپخوری فلفل پاپریکا

نصف قاشق سوپخوری زیره سبز

یک قاشق چایخوری آویشن

100 میلی لیتر سرکه بالزامیک

400 گرم گوجه فرنگی حسابی خرد شده

400 گرم لوبیا قرمز شسته شده و آبکشی شده

یک قطعه عصاره مرغ یا گوشت

یک دسته پیازچه تازه

دستور تهیه کاسرول سوسیس و لوبیا قرمز

  1. روغن را در یک ماهیتابه بزرگ سنگین داغ کنید و پیازهای خرد شده را به ان اضافه کرده و برای 5 دقیقه اجازه می دهیم تا بپزد. در ادامه کرفس و فلفل را اضافه کرده و مجددا 5 دقیقه روی حرارت نگاه می داریم.
  2. حالا سوسیس ها را به محتویات ماهیتابه اضافه می کنیم تا بپزند. می توانید بعضی قطعات سوسیس را ریزتر و بعضی ها را درشت تر یا به طور کامل داخل ماهیتابه بگذارید. بهتر است ماهیتابه شما از نوع سنگین و چدنی باشد. آنگاه ادویه ها را به مواد اضافه می کنیم تا وقتی که عطر دیوانه کننده ای از غذا بلند شود.
  3. حالا گوجه های خرد شده را به مواد داخل ماهیتابه اضافه می کنیم و بعد از چند دقیقه سرکه بالزامیک را هم داخل مواد می ریزیم. با یک قاشق چوبی سوسیس موادی که به ماهیتابه چسبیده جدا می کنیم، آویشن و عصاره مرغ یا گوشت را به مواد افزوده و بعد از ترکیب همه مواد منتظر جوشیدن مایع داخل خوراک می شویم.
  4. لوبیاها را به خوراکمان اضافه کرده و برای چهل دقیقه صبر می کنیم تا خوراکمان بپزد. این غذا را حتما امتحان کنید. طعم جدید و متفاوتی دارد که باعث می شود در برنامه خوراکهایتان حتما جایی به آن اختصاص دهید. نوش جان

منبع: http://www.bbcgoodfood.com/recipes/1940681/sausage-and-bean-casserole

Tags